הניוז של עולם המשפט
בריאות

תביעה סיעודית: 3 הטעויות שאסור לכם לעשות מול חברת הביטוח

זהירות! כל טעות בהגשת תביעה סיעודית לחברות הביטוח עלולה לעלות לכם ביוקר ולגרום לכך שתפסידו את גמלת הסיעוד שמגיעה לכם. חברת הביטוח דחתה את התביעה שלכם מכל סיבה? טעות קריטית נוספת היא להרים ידיים ולהניח שחברת הביטוח צודקת. עו"ד מיטל ירון מסבירה איך תגדילו את הסיכויים לנצח את חברת הביטוח
הדבר האחרון שחולה סיעודי צריך זה בירוקרטיה מתישה. כאילו לא די בבעיות הבריאותיות שהוא נאלץ להתמודד איתן מדי יום ובתחושות הפחד וחוסר האונים שמציפות אותו ואת בני המשפחה המודאגים שסביבו, הוא צריך עכשיו גם לנסות לשרוד, בכוחותיו האחרונים, במלחמת ההתשה האכזרית שמנהלת נגדו חברת הביטוח.

אותה חברה שנהנתה בכל חודש מתשלומי פרמיות הביטוח שהעביר לה במשך כל חייו, מפנה לו עכשיו את גבה, מערימה בפניו עוד ועוד קשיים, מעמיסה עליו ומתחמקת בשיטתיות מלהעביר את גימלת הסיעוד שמגיעה לו.

"נכון להיום, 40% מתביעות הסיעוד נדחות בטענות שונות - לעיתים לא מוצדקות ואפילו לא חוקיות", חושפת עו"ד מיטל ירון, שמשרדה מהבולטים בישראל בייצוג לקוחות פרטיים בתביעות ביטוח סיעודי.

"פעם אחר פעם אני נדהמת לראות איך חברות הביטוח מוצאות דרכים לפרש את הפוליסות באופן שיאפשר להן לדחות את התביעה ומשתמשות בכל המשאבים שעומדים לרשותן כדי להאבק במבוטחים ולא לשלם.

הן שולחות רופאים מטעמן, שתוצאות הבדיקות שלהם כבר כמעט ידועות מראש, ומפעילות חוקרים פרטיים שלא פעם נוקטים בשיטות פסולות ולא חוקיות - הכל כדי למנוע מהמבוטחים לממש את זכותם ולקבל את הכסף שהם כל כך זקוקים לו דווקא עכשיו".
מקומם אותי שתביעות סיעוד נדחות ללא הצדקה ובשיטת מצליח
עו''ד מיטל ירון
לבדיקת הסיכויים שלכם לקבלת
פיצוי מהביטוח הסיעודי

השאירו פרטים ללא התחייבות!

כשבן משפחה אהוב הופך לשבר כלי

"תחום הסיעוד קרוב לליבי ואין דבר שמקומם אותי יותר משיטת מצליח הזאת של חברות הביטוח", מגלה עו"ד מיטל ירון. "חוויתי אותה בעצמי כשאחד מקרובי המשפחה שלי הפך לסיעודי. בנוסף לכאב העצום של לראות בן משפחה אהוב הופך מול עיניך לשבר כלי חסר אונים, שזקוק לעזרה בכל פעולות היום יום - הייתי צריכה במקביל גם להתמודד עם חברת הביטוח שלו כדי להבטיח שלא תצליח להתחמק מלשלם את גמלת הסיעוד שמגיעה לו".

רק שהפעם לשיטת מצליח לא היה סיכוי. חברת הביטוח לא ידעה מי עומדת מולה - לפני שעו"ד מיטל ירון פתחה את המשרד הפרטי שלה, היא עבדה במשך קרוב ל-20 שנה בייצוג של חברות ביטוח. "אני מכירה את כל השטיקים והטריקים שלהן ויודעת איך הדברים עובדים מהצד השני", היא אומרת. "דאגתי שהוא יקבל כל שקל שמגיע לו, בדיוק כמו שאני נאבקת עבור כל לקוח שלי".

לנצח את חברות הביטוח

"במקצוע שלי אני נהנית מהיכולת לנצח את חברות הביטוח גם כשנדמה שהתיקים אבודים לגמרי.

ניצחון בתיק לא חייב להיות רק בפסק דין - ניהול חכם של תביעה משפטית גורם, לא פעם, לחברות הביטוח לחזור בהן תוך זמן קצר מדחיית התביעה ולשלם למבוטחים את מלוא התגמולים להם הם זכאים או לפחות את רובם.

כך הכסף באמת יגיע במהירות למבוטחים שזקוקים לו כל כך.

כשאני יודעת שהשגתי מעל מליון שקל ללקוחה שלי, שחולה במחלה קשה שלא מאפשרת לה לעבוד, ולפחות עכשיו יהיה לה ביטחון כלכלי ויותר שקט נפשי - הניצחון משמעותי עבורי אפילו יותר".
אבל כדי לנצח את חברת הביטוח ולהגדיל את הסיכויים שהתביעה שלכם תאושר, חשוב שתיזהרו מ-3 הטעויות שעלולות לגרום לכם להפסיד את גמלת הסיעוד שמגיעה לכם:

1. זה לא רק טופס

"אל תטעו לחשוב שפנייה לחברת הביטוח היא רק עניין פשוט של מילוי טופס תביעה", מזהירה עו"ד מיטל ירון. "צריך לדעת בדיוק מה לרשום ואילו מסמכים לצרף.

חשוב לתאר במילים נכונות את המצב של המבוטח ולהוסיף מסמכים ואישורים שמעידים על קשיי התפקוד שלו. שגיאות בתיאור מצב המבוטח עלולות לגרום לדחיית התביעה שלכם. לכן, ברוב המקרים אני ממליצה לפנות לעו"ד שיכין אתכם את התביעה וידע לדרוש את מלוא הכספים שמגיעים לכם אפילו על תקופות מוקדמות יותר".

2. אל תתביישו

"מבוגרים רבים מתביישים בקשיים ובחוסר האונים שלהם. בזמן הבדיקה של נציג חברת הביטוח הם מתאמצים בכל כוחם לעשות את הפעולות הנדרשות ומציגים תמונה שהיא הרבה יותר יפה ממה שקורה להם בפועל בחיי היום יום. חברות הביטוח ממהרות לנצל את הקושי הפסיכולוגי הזה ולכן חשוב מאד שתמיד יהיה בן משפחה נוכח בבדיקה.

נסו להכין את המבוטח לבדיקה שעלולה להיות משפילה מבחינתו והקפידו להיות ערים לכל פרט קטן, כדי לוודא שהרופא באמת בוחן כל אחת מהפעולות הנדרשות לצורך הזכאות. אין צורך להציג למומחה את כל הניירת הרפואית שבידכם, הציגו לפניו רק מסמכים רלוונטיים ועדכניים שמעידים באופן ישיר על הבעיות התפקודיות של המבוטח".

חברת הביטוח דחתה את התביעה שלכם? אל תתביישו להפשיל שרוולים. במקרים רבים חברות הביטוח פועלות ב"שיטת מצליח" ודוחות תביעות מעצם ההנחה שאחוז ניכר לא יפעיל התנגדות משפטית. אין מקום לעשות הנחות לחברת הביטוח או להרגיש לא בנוח - קבלו חוות דעת משפטית נוספת מעורך דין שמכיר לעומק את הזכויות שמקנה הביטוח הסיעודי.

3. לבחור נכון

לבחירת עורך הדין שילווה אתכם במלחמה מול חברות הביטוח יש השפעה מכרעת על סיכויי ההצלחה של התביעה שלכם.

תביעה סיעודית היא לא נושא לטיפול של אנשי מכירות או של עורכי דין שלא צברו עשרות שנים של ניסיון מוצלח בתביעות ביטוח. אל תתפשרו על פחות ממשרד עורכי דין מוביל, מקצועי ומנוסה, שצבר לזכותו נצחונות רבים.

וחשוב מכל - בחרו אך ורק בעורך דין שיעניק לכם יחס אישי, שתוכלו לחוש מיד את האנושיות והאמפטיה שלו - אדם קשוב שמבין באמת מה עובר עליכם וילווה אתכם ברגישות לאורך כל הדרך עד לניצחון מול חברת הביטוח.
לבדיקת הסיכויים שלכם לקבלת
פיצוי מהביטוח הסיעודי
השאירו פרטים ללא התחייבות!

עו"ד מיטל ירון

שמי מיטל ירון. אני עורכת דין בתחום תביעות הביטוח ועוסקת בתחום זה למעלה מ- 25 שנה.

אני מייצגת אך ורק מבוטחים, במצבים בריאותיים קשים ולא פשוטים ומוודאת שהם מקבלים ייצוג משפטי איכותי, יסודי ואישי.

משרדי מספק שירותים משפטיים בתחום תביעות הביטוח – ייצוג מבוטחים ונפגעים במימוש זכויותיהם בתביעות מול חברות הביטוח וקרנות הפנסיה ובייחוד בתחום ביטוח סיעוד, אובדן כושר עבודה, מחלות קשות וביטוח חיים ומשכנתא.

במשך השנים ניהלתי מאות רבות של תיקים, רבים מהם מורכבים, סבוכים ובהיקפים כספיים משמעותיים.

בעבר ייצגתי חברות ביטוח באינספור תביעות שהוגשו נגדן. הכרות זו עם שני צידי המתרס של עולם הביטוח והניסיון שצברתי במהלך שנים בייצוג והופעה בכל תחומי הביטוח מקנים לי יתרון משמעותי בייצוג מבוטחים ונפגעים בתביעות נגד חברות ביטוח.

אני מכירה לעומק את דרכי ההתנהלות של חברות הביטוח לרבות של היועצים והמומחים הרפואיים מטעמן, כיצד הן פועלות על מנת להתחמק מתשלום תוך ניצול מצוקתו של המבוטח ויודעת איך להתמודד מולן.
דילוג לתוכן