הניוז של עולם המשפט
בנקים

נקלעתם לחוב לבנק? אלה 5 הטעויות שאסור לכם לעשות

אם הגעתם למצב שבו יש לכם פיגורים בהלוואה לבנק, או שאתם חורגים ממסגרת האשראי, הבנק ישלח לכם מכתב התראה ויודיע לכם שאם לא תסדירו את הפיגור, יינקטו נגדכם הליכים משפטיים לגביית החוב.

עו"ד יעל מולר, מהמובילות בישראל בדיני בנקאות מזהירה כי במקרה כזה לא תוכלו להמשיך להתנהל בחשבון, להשתמש בכרטיסי אשראי או למשוך שיקים מהחשבון. היא מצביעה על 5 הטעויות המסוכנות שאסור לכם לעשות.
נקלעתם לחוב לבנק?
השאירו פרטים ואתקשר בהקדם!

5 הטעויות שאסור לעשות כשחייבים כספים לבנק

#1 להגיע להסדר שלא תוכלו לעמוד בו
הרבה פעמים בגלל הלחץ להסדיר את החוב, יש נטייה להסכים לתנאים שהבנק מציע, או להגיע להסדר אשר ברור לכם שלא תוכלו לעמוד בו, רק כדי "לדחות את הקץ" או לטפל בבעיה כרגע. זו טעות, כי ברגע שלא תעמדו בהסכם מצבכם יהיה גרוע יותר, והבנק כבר יראה אתכם כמי שלא עומד בהבטחותיו, על אף ההזדמנות שניתנה לו.
#2 לסבך אנשים נוספים בחוב
בהרבה מקרים בשלב הזה, הבנק לא יסכים לבקשותיכם לפריסה או למתן אשראי אם לא תציגו ערבים לחוב. הסכמה לבקשת הבנק, במצב בו אתם לא עומדים בתשלומים, עשויה לסבך שלא לצורך את האנשים אשר יסכימו לערוב לחוב (בדרך כלל קרובי משפחה). אל תסכימו לעשות את זה לפני שהתייעצתם עם בעל מקצוע שבדק את האלטרנטיבות.
#3 לעשות צעדים היסטריים
חוב לבנק זה עניין שאפשר להסדיר ולפתור. אל תתפתו מתוך לחץ לעשות צעדים דרסטיים אשר אין בהם צורך ורק ירעו את המצב: אל תפנו לגורמים חוץ בנקאיים (או חלילה לשוק האפור) אשר יעניק לכם הלוואות בריבית גבוהה יותר כדי לשלם את החוב לבנק ואל תרוצו למכור את דירת המגורים שלכם או תנסו להעביר רכוש לצדדים שלישיים– אלה צעדים אשר רק ישמשו נגדכם.
#4 לא לעשות כלום
יש לנו נטייה, בכל תחום, להזניח בעיות שלא קל לנו להתמודד איתן, ולקוות שאולי הם ייעלמו. במקרה של חוב לבנק, לא רק שהבעיה לא תפתר, היא אף תתעצם. לדוגמא - בשלב מסויים של פיגור בהלוואה, הבנק רשאי להעמיד את מלוא ההלוואה לפרעון מיידי ואז כל החוב צובר ריבית פיגורים, דבר שרק מעצים את החוב בכל יום שעובר. כמו כן, יש חשיבות לעיתוי הסדרת החוב מבחינת האפשרות להמשיך לנהל את החשבון בעתיד.
#5 לפעול מול הבנק ללא עורך דין
אל תסכימו לנהל את המשא ומתן מול הבנק ללא ליווי מקצועי של עורך דין מנוסה שבקיא בדיני הבנקאות. בחרו אך ורק בעורך דין שצבר לזכותו ניסיון רב בתוך המערכת הבנקאית ויידע איך להילחם למענכם ולהשיג עבורכם את הפיתרון הטוב ביותר.
נקלעתם לחוב לבנק?
השאירו פרטים ואתקשר בהקדם!

נקלעתם לחוב לבנק? טיפול משפטי שייחלץ אתכם

הסדר חוב

הסדר חוב

אין לך אפשרות להמשיך לעמוד בתשלומים לבנק? צברת פיגורים בהלוואות? חרגת ממסגרת האשראי? נפתח נגדך תיק הוצאה לפועל?
חשוב לפנות למשרדי לפני שהבנק נוקט בהליכי גבייה, כדי שאוכל למצוא את הדרך המיטבית להסדיר את החוב מחדש באופן שיתאים ליכולתך.

הסרת הגבלה על חשבון​

הסרת הגבלה על חשבון

קיבלת התראה שהחשבון שלך לפני הגבלה, או הוגבל?
משרדי יודע לתת מענה מהיר ומקצועי לסיטואציה על ידי הגשת בקשה לבית המשפט להסרת ההגבלה וקבלת עיכוב מיידי של ההליך.

חדלות פירעון

חדלות פירעון

החובות הגבוהים הצטברו ואין לך כבר אפשרות לשלם אותם?
משרדי יבחן עבורך את האפשרות של חדלות פירעון

עו"ד יעל מולר

שמי יעל מולר, אני עורכת דין מעל 25 שנות ניסיון בתחום הבנקאות

צברתי נסיון רב בתחום הבנקאות, ייצגתי בעבר את הבנקים הגדולים בארץ: לאומי, פועלים, דיסקונט, מזרחי וגופים חוץ בנקאיים.

היום, במשרדי הפרטי, אני מייצגת חייבים ורותמת את ההיכרות העמוקה שלי עם המערכת הבנקאית, הדין, הפסיקה והרגולציה בתחום - כדי לסייע לאנשים שנקלעו לקשיים מול המערכת. אני מכירה את השפה הבנקאית, מבינה את שיקולי הבנק ואילוציו ויודעת איך להתמודד מולו בהצלחה.

אני מבינה לפני הכל את הפן האנושי של האנשים שנקלעו לסיטואציה המכאיבה של חובות לבנק. הקושי משפיע על כל מעגלי החיים שלהם - על תחושת הביטחון, הזוגיות, המשפחה והסביבה.

לקוחות כותבים

דילוג לתוכן