אל תתנו לאף אחד לנשל אתכם מהירושה המגיעה לכם!

אל תתנו לאף אחד לנשל אתכם מהירושה המגיעה לכם!

3 טיפים שיבטיחו שתקבלו את החלק שלכם בעזבון של ההורים

ניתן להתנגד לצוואה לא הוגנת ולממש כחוק את רצונו האמיתי של הנפטר - אך כדי להצליח לעשות צדק בבית המשפט חשוב שתימנעו מ-3 הטעויות היקרות שעלולות לגרום לכך שינשלו אתכם מהירושה.

עורך הדין יוסף גביזון

רצונו האמיתי
של הנפטר

השנים האחרונות היו בלתי צפויות ומבהילות לכולנו – אך שנים אלה היו קשות במיוחד לבני הגיל השלישי. לא די בכך שהמבוגרים היו מבודדים ומנותקים, הם גם חשו איום אמיתי על חייהם.

אימת המלחמה וזוועותיה כממש מעבר לפינה עוד התמודדנו עם נגיף הקורונה והחשש מהנגיף הבלתי נראה – הוביל עוד ועוד הורים מבוגרים למשרדי עורכי הדין לענייני משפחה, כדי לערוך צוואה רשמית שתסדיר את חלוקת רכושם בין היורשים במקרה שילכו במפתיע לעולמם.

אולם צוואה שאמורה להיות מסמך משפטי שמעניק שקט נפשי להורה המבוגר וליורשיו, עלולה להתגלות ברגע האמת כלא הוגנת, מקוממת, מקפחת ובעיקר – לא מבטאת את רצונו האמיתי של הנפטר.

"מדובר בהרבה יותר מאשר רק כסף", מסביר עורך הדין יוסף גביזון, ממשרד עורכי דין ונוטריון – משה גביזון, שעוסק כבר קרוב ל-40 שנה בתחום הצוואות.

בראש מחלקת דיני המשפחה והירושה במשרד המשפחתי עמד במשך 15 שנים כב' השופט אלון גביזון המכהן היום כנשיא בתי משפט השלום במחוז דרום, שתחת ידו יצאו עשרות פסקי דין בנושא.

עו"ד גביזון

הצוואה לא תמיד מבטאת את רצון המנוח

"התפקיד שלי כעו"ד הוא באמת להביא את הרצון האמיתי של אותו מצווה, כמו שהוא באמת רצה ולתרגם את זה לחלוקת הרכוש באופן האמיתי בין היורשים שלו". (עו"ד גביזון)

עורך הדין יוסף גביזון

לעשות
צדק

"ביטול צוואה הוא הליך מורכב שדורש מיומנות מיוחדת גם בפן הרפואי וגם בפן החקירתי", אומר עו"ד גביזון. בתי משפט לא ששים לבטל צוואות אבל בהחלט ניתן, בעזרת משרד עורכי דין מנוסה שבקיא בתחום הספציפי, להתנגד לצוואה לא הוגנת ולהצליח לעשות צדק ולממש כחוק את רצונו האמיתי של הנפטר.

לעשות צדק

3 טעויות שעלולות לגרום לכך שתאבדו את חלקכם בעזבון ההורים

כדי להצליח להתנגד לצוואה בדרך הטובה ביותר, חשוב שתימנעו מ-3 הטעויות היקרות שעלולות לגרום לכך שתאבדו את החלק שלכם בעזבון ההורים:

01

לא מתעדים

פעמים רבות, היורשים מגלים רק מאוחר מדי, כמה חשוב היה לתעד את רצון ההורים עוד בחייהם.

02

סימני אזהרה

אל תתעלמו מסימני אזהרה עוד בחיי ההורים. ניתוק ומידור ההורים על ידי גורם משפחתי או זר.

03

קבלת הגזירה

אל תמהרו לקבל את הצוואה הלא הוגנת. ייתכן וניתן לפסול אותה על סמך פגמים טכניים שנפלו בה.

לייעוץ משפטי ללא התחייבות

מה הלקוחות אומרים עלינו?

לקוחות
מספרים

סוד ההצלחה של המשרד

"אני איש של אנשים ומתחבר לכאב של כל לקוח", חושף עו"ד גביזון, את סוד ההצלחה של המשרד.

"כבר עשרות שנים שאנחנו מייצגים בנאמנות את שני הצדדים – גם את המתנגדים וגם את הזוכים.

למדתי שהרבה פעמים אפשר להגיע להבנות תוך כדי ההליך ואפילו להביא לשיקום הקשר המשפחתי.

אין דבר שממלא אותי סיפוק רב יותר מאשר לדעת שלא רק שהצלחנו לממש את רצונו האמיתי של הנפטר – אלא גם עזרנו להשכין שלום בין היורשים".

לייעוץ משפטי ללא התחייבות

דילוג לתוכן